.........
boe
Foto: rolf

ROLF BENZ NOVITEITEN

In een tijd waarin de samenleving wordt gekenmerkt door onrust, weerspiegelen vooral lichte ton-sur-ton kleurwerelden de behoefte van mensen aan veiligheid en vertraging.

06 Oktober 2025

Rolf Benz presenteert naast productuitbreidingen voor diverse programma’s uit de huidige collectie ook twee productnoviteiten voor het meubeljaar 2026: de organisch-compacte bank Rolf Benz ELVA en de bijzonder comfortabele relax fauteuil Rolf Benz JOSS.

Rolf Benz ELVA: Grote elegantie voor kleine ruimtes 

Design: BeckDesign

Met de nieuwe bank Rolf Benz ELVA laten ontwerpers Silja en Norbert Beck zien hoeveel elegantie er in compacte ruimtes past. Strakke lijnen en een verfijnde, organische vormentaal geven het model een lichte, bijna zwevende uitstraling, die zowel in charmante oude stadsappartementen als in moderne woningen perfect tot zijn recht komt.

Het concept draait om veelzijdigheid binnen een compacte opzet: als losse bank, in een tweedelige combinatie of als vrijstaande chaise longue – Rolf Benz ELVA biedt flexibele oplossingen voor uiteenlopende woonsituaties. Vooral de chaise longue komt bijzonder sfeervol tot haar recht in intiemere ruimtes.

Ook in de details overtuigt dit ontwerp: opvallende siernaden verbinden de zacht afgeronde zit- en rugvlakken met de armleuningen en geven de ingetogen vorm een duidelijke signatuur. Samen met de slanke metalen poten ontstaat een meubel dat tegelijk huiselijk en modern oogt – en opnieuw de tijdloze ontwerpfilosofie van Rolf Benz onderstreept.

Zacht vormgegeven, viervoudig functioneel en onovertroffen comfortabel
Design: Hoffmann Kahleyss

Met de fauteuil Rolf Benz JOSS breidt de meubelfabrikant uit het Zwarte Woud zijn collectie uit met een ontwerp van Birgit Hoffmann en Christoph Kahleyss, waarin comfort en functionaliteit opnieuw worden gedefinieerd. Voor het eerst wordt hierbij een innovatieve schuimtechnologie toegepast die zorgt voor een uitzonderlijk zacht zitgevoel, met een hoge elasticiteit en langdurige vormvastheid.

Ook visueel wordt dit idee benadrukt: zacht afgeronde lijnen geven Rolf Benz JOSS een uitnodigende uitstraling, terwijl zorgvuldig geplaatste siernaden het vakmanschap accentueren. De zitschaal kan naar wens in stof of leder worden uitgevoerd, verschillend van het zitkussen. Een bijpassende voetenbank is optioneel verkrijgbaar om de set compleet te maken.

Qua functionaliteit biedt Rolf Benz JOSS alles wat men van een moderne fauteuil mag verwachten: een geïntegreerde schommelmechaniek, traploze zithoogteverstelling, draaifunctie en een verstelbare hoofdsteun. Daarmee is het model geschikt voor zowel privéwoonkamers als lounges of hotellobby’s – een fauteuil die esthetisch design en slimme comfortfuncties perfect combineert.

www.rolf-benz.com

 

Reacties